Stomatologia Dziecięca

Przyjazna atmosfera


Leczenie zębów najmłodszych pacjentów jest dla stomatologa nie lada wyzwaniem, jesteśmy jednak na to przygotowani, dlatego dzieci w naszej klinice to mile widziani pacjenci.

Odpowiednie podejście do małych pacjentów oraz sposoby na łagodzenie strachu mogą znacząco ułatwić proces leczenia. Nasza Pani doktor ma długoletnie doświadczenie w pracy z dziećmi. Ponad to stosujemy bezpieczne i nowoczesne techniki rozweselające i znieczulające.

Leczymy również dzieci z użyciem podtlenku azotu (gaz rozweselający). Metoda ta jest bezpieczna, sprawdzona i coraz chętniej stosowana. Mały pacjent wprowadzony jest w stan uspokojenia i rozluźnienia, co pozwala lekarzowi na przeprowadzenie komfortowego leczenia. W chwili zaprzestania podawania podtlenku przestaje on działać. Z długoletnich obserwacji stosowania podtlenku azotu u małych pacjentów widoczne jest, że po kilku latach leczenia nabywają one zdolność do radzenia sobie z bólem i nie wymagają użycia sedacji.

Należy jednak pamiętać, że u niektórych małych pacjentów może występować zaawansowana dentofobia, gdzie sedacja wziewna nie jest wystarczająca. Również w przypadku rozległej próchnicy, może okazać się, że najlepszym rozwiązaniem jest leczenie w narkozie. W trakcie znieczulenia ogólnego jest możliwość wyleczenia wszystkich ząbków dziecka podczas jednej wizyty.